O szkole Mistrzostwa Sportowego

Historii Naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polonii w Środzie Wielkopolskiej:

• Grudzień 2021 – Zrodził się nasz pomysł utworzenia klas sportowych w naszym Liceum Ogólnokształcącym, co położyło fundament pod przyszłą Szkołę Mistrzostwa Sportowego.
  • Marzec – Maj 2022 – Zorganizowaliśmy otwarte treningi dla kandydatów do pierwszej klasy sportowej. Te wydarzenia zaznaczyły początek naszej sportowej tradycji.
  • 1 Wrzesień 2022 – Oficjalnie powstała pierwsza klasa sportowa w naszym Liceum. Ten dzień stał się kamieniem milowym w naszej historii edukacji sportowej.
  • Marzec – Maj 2023 – Przeprowadziliśmy kolejną serię otwartych treningów dla aspirujących sportowców, zwiększając zainteresowanie i rozwijając nasz program szkolny.
  • 6 Czerwiec 2023 – Podpisaliśmy akt notarialny powołania Fundacji Polonii Środa Wielkopolska, co wzmocniło nasze podstawy finansowe i organizacyjne.
  • 4 Sierpień 2023 – Nasza Fundacja została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, formalizując jej status prawny i rozwijając możliwości działania.
  • 8 Sierpień 2023 – Złożyliśmy wniosek do Kuratorium Oświaty w Poznaniu o wydanie pozytywnej opinii, co było kluczowym krokiem w kierunku utworzenia naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
  • 1 Wrzesień 2023 – Utworzyliśmy kolejną klasę sportową w naszym Liceum, kontynuując nasz rozwój i innowacje w dziedzinie edukacji sportowej.
  • 5 Wrzesień 2023 – Otrzymaliśmy pozytywną opinię od Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, co uznało spełnienie wymagań do utworzenia naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
  • 20 Wrzesień 2023 – Złożyliśmy wniosek do Powiatu Średzkiego o rejestrację naszej szkoły, co było kolejnym ważnym krokiem do jej oficjalnego funkcjonowania.
  • 29 Wrzesień 2023 – Otrzymaliśmy zaświadczenie o wpisaniu naszego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polonii w Środzie Wielkopolskiej do ewidencji szkół, co oficjalnie umocniło jej status edukacyjny i sportowy w regionie.
Podziel się z innymi
Powiązane wpisy