Rozpoczęcie roku szkolnego

2 września 2024 r. odbyła się inauguracja działalności szkoły i jednocześnie rozpoczęcie roku szkolnego 2024/25. Prezes Fundacji Polonia Środa Wielkopolska pan Marek Jeziorski o pracy przy tworzeniu pierwszej szkoły sportowej w naszym powiecie. Dyrektor Akademii KS Polonia oraz Członek Zarządu Fundacji Polonii pan Wojciech Gąsiorowski mówił o pomysłodawcach tego projektu Polonii i o zaangażowaniu wielu osób w powstawanie szkoły. Pani dyrektor Ewa Sadyś powiedziała: „Tworząc naszą szkołę, przyświecała nam idea, by połączyć dwa fundamenty, na których opiera się harmonijny rozwój młodego człowieka – naukę i sport. Chcemy, aby nasi uczniowie rozwijali swoje pasje, kształtowali charakter i dążyli do doskonałości – zarówno w szkole jaki i na boisku”.
W uroczystości uczestniczyli też: pan Rafał Ratajczaka – Pełnomocnik Zarządu Klubu Sportowego Polonia, pan Waldemar Grześkowiak – Prezes Klubu Sportowego Polonia, przewodnicząca Rady powiatu p. Małgorzata Fertała, członek Zarządu Powiatu p. Jarosław Krzeminski oraz pan Adrian Lis – wieloletni piłkarz Polonii, wychowanek Warty Poznań, w której grał w ekstraklasie, obecnie zawodnik II zespołu Lecha Poznań.
Drodzy uczniowie, życzymy Wam, aby ten rok szkolny był czasem pełnym wyzwań, satysfakcji i sukcesów. Niech nasza szkoła stanie się miejscem, do którego będziecie chętnie wracać, pełni entuzjazmu i pasji do nauki i sportu.

Podziel się z innymi
Powiązane wpisy
W piątek 18 października uczniowie klasy pierwszej w ramach współpracy z AWF Poznań wzięli udział w badaniu.
Przypominamy, że nabory do I, II i III klasy trwają! Nie przegapcie szansy na dołączenie do naszej wyjątkowej społeczności. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!
Szanowni Państwo, informujemy, że aktualne kalendarium roku szkolnego jest dostępne na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki.
W poniedziałek i wtorek mieliśmy przyjemność gościć uczniów i rodziców podczas pierwszych Drzwi Otwartych naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, które odbyły się w hali sportowej średzkiego Liceum Ogólnokształcącego.